Вибір столу при проносі: який стіл краще вибрати для комфортнішого травлення

Пронос – не приємне явище, що супроводжується прискореними та рідкими випорожненнями. Щоб покращити стан і швидше впоратися з цим неприємним симптомом, важливо правильно підібрати харчування та звернути увагу на свій стіл при проносі.

Насамперед, при проносі рекомендується вживати їжу, багату на поживні речовини та енергію. Важливо вживати їжу, яка легко засвоюється організмом та не навантажує травну систему. Однак слід уникати жирної, гострої, копченої, солодкої та кислої їжі, оскільки ці продукти можуть провокувати появу чи посилення проносу.

Рідина відіграє важливу роль при проносі. Рекомендується збільшити споживання води для запобігання зневодненню організму. Також доцільно вживати електролітні розчини, які допоможуть відновити втрачені солями та мінералами при проносі.

Назва препаратуДіяЗастосування
ЛоперамідЗменшує перистальтику кишечникаДорослим по 2 капсули першого дня, потім по 1 капсулі після кожного акта діареї
СмектаОбволікає та захищає слизову оболонку шлунково-кишкового трактуДорослим по 1 пакетику 3 рази на день до їди
ФтіорнозаЗахищає слизову оболонку кишечника від організмів, що викликають інфекційне пронос.Дорослим по 400 мг двічі на день протягом 3 днів

Які продукти кріплять при проносі?

Харчування дорослих та дітей старшого віку при діареї

  • чорний хліб або сухарі із чорного хліба;
  • незбиране молоко;
  • йогурт, ряжанку, вершки;
  • каші, приготовані з додаванням незбираного молока (навіть вівсяну);
  • бобові та деякі овочі (буряк, огірки, квашену капусту, редьку, ріпу, редис);

Як нормалізувати випорожнення при діареї?

Важливо зупинити рідке випорожнення – з цією метою застосовують препарати, які захищають слизову оболонку кишечника від впливу токсинів, всмоктують їх та виводять. З цією метою можна використовувати препарати: "Смекта", "Ентеросгель", "Атоксил" або активоване вугілля.

У чому різниця між проносом та діареєю?

Діарея розвивається внаслідок порушення нормального функціонування кишечника, прискорення травного процесу, що і призводить до розрідження випорожнень та почастішання дефекації. Пронос зазвичай викликаний вірусною або бактеріальною інфекцією та харчовим отруєнням.

Що допомагає від діареї у домашніх умовах?

Чим лікувати діарею в домашніх умовах? Ефективними будуть сорбенти (Смекта, Ентеросгель) та активоване вугілля, які можна приймати після попередньої консультації лікаря Відновити мікрофлору кишківника. Для цього використовують пробіотики – препарати, які містять корисні бактерії.