Історія першої лікарні: хто відкрив історичну медичну установу

Лікарня – це місце, де люди шукають допомоги та поправку від своїх недуг та хвороб. Але хто ж відкрив першу лікарню? Це питання створює цікаві міркування про початок організації охорони здоров'я та розвиток медичної науки.

Витоки лікарні як заклади охорони здоров'я сягають своїм корінням у стародавню історію. У різних культурах можна знайти згадки про місця, де любителі медицини пропонували свої послуги. Однак визнання за створення першої лікарні зазвичай віддається знаменитим Царю Пежоу де Фуа.

Цар Пежоу де Фуа був великим просвітителем та діячем у галузі медицини у Стародавньому Китаї. За своє життя він створив і розвинув безліч нових методів лікування і народив ідею організації спеціалізованих установ для хворих і медпрацівників. У його книгах залишилося багато пропозицій та міркувань про те, що має бути лікарня, які лікарі та персонал мають працювати в ній і як вона має функціонувати.

Хто відкрив першу лікарню
РікКраїнаВідкрита лікарня
Середина X ст.Аравійський півострівHaram al-Sharif
1000ІндіяГоспіталь Раймуні
1145ІспаніяГоспіталь Тавера
1249ФранціяГоспіталь Святого Лазаря
1373СтамбулГоспіталь Ібрагіма

Якого року з'явилася перша лікарня?

Перша державна (стабільно фінансована виключно на державні кошти) велика лікарня в історії була побудована Ахмад ібн Тулуном 873 року в Єгипті. У ній була чоловіча та жіноча лазня, і призначена вона була виключно для бідних верств населення.

Як за старих часів називали лікарню?

Земствами називалися муніципальні органи самоврядування, і за бажання та наявності коштів вони організовували лікарні. Така лікарня зазвичай знаходилася в центрі повіту, в ній була амбулаторія на 5–10 ліжок, пологове відділення, кімната лікаря.

Як називалася лікарня у халіфаті?

Перші лікарні були збудовані в Дамаску при халіфі Валіді ібн Абдульмаліці на початку 8 століття. Лікарні називалися «бімарістан», від перських слів: «Бімар» – хворий і «стан» – місце. Збережена копія

Як називалася лікарня під час війни?

поранених та хворих, у Першу світову війну – близько 400 тисяч. Під час Великої Вітчизняної війни госпіталь продовжував активну роботу та називався Московський комуністичний військовий шпиталь № 393.