Розваги та хобі самураїв у дозвіллі

Самураї, японські воїни-аристократи, були відомі як своїми навичками у бою, а й багатим духовним світом. Незважаючи на строгість повсякденного життя та обов'язки служити своєму пану, самураї знаходили час для відпочинку та занять улюбленими справами.

Поезія відігравала важливу роль у житті самураїв. Багато хто з них були талановитими поетами і писали хайку – короткі вірші, що складаються з трьох рядків, що передають моментальні емоції та спостереження.

Квітництво також було популярним заняттям серед самураїв. Вони володіли глибокими знаннями в галузі вирощування та догляду за квітами, мистецтвом аранжування та створення красивих садів.

Деякі самураї воліли проводити час за спостереженням за природою. Вони відвідували гори та річки, щоб насолодитися красою навколишнього світу та отримати натхнення.

СамурайЗаняття
Міямото МусасіПрактика мечем
Такеда СінгенМистецтво чайної церемонії
Мацуда РодзинкамиКомпозиція віршів хайку
Коріяма ШігеукіГра на шамісені
Хосокава ТадацунаріДивитися на квіти сливи

Чим займалися самураї?

Багато самураїв, навіть не переходячи на положення ронінів, займалися торгівлею, ремеслами тощо. д. Пересічні самураї (особливо в князівствах Сацума, Тесю, Тоса і Хідзен), тісно пов'язані з буржуазією, відіграли значну роль у реставрації Мейдзі 1868-1889 років.

Що робили самураї у Японії?

Самураї – найвідоміший стан середньовічної Японії. Їхній основний обов'язок — служити своєму сюзерену (дайме). Ці воїни були малої аристократичної кастою, за часів найвищої могутності майже кожен десятий житель Японії ставився до стану самураїв.

Що використовували самураї?

Якщо доходило до рукопашної, самураї брали списи ярі, нагінати (щось на кшталт японської алебарди, такий собі гібрид шаблі та швабри) та залізні кийки та палиці канабо для боротьби з противником у обладунках. Ще бусі використовували кусарігаму та кусарі-фундо — клинки та серпи на ланцюгу, якими в кіно зазвичай озброюють лише ніндзя.

Що мав самурай?

Самураї, що народжувалися в епоху воєн, вже з 15-16 років боролися нарівні з дорослими. Тому до 12-13 років вони мали вміти правити конем, стріляти з лука та мушкету та володіти всіма бойовими мистецтвами. Вони не мали часу на те, щоб навчитися як слід читати і писати.