Вплив операції з видалення жовчного міхура на організм

Жовчний міхур – це орган, який відіграє важливу роль у травленні, беручи участь у зберіганні та концентрації жовчі, що виробляється печінкою. Однак іноді виникають ситуації, коли видалення жовчного міхура стає необхідністю. Хірурги проводять процедуру холецистектомії, щоб покращити здоров'я пацієнта та полегшити симптоми відповідних захворювань.

Після видалення жовчного міхура організм повинен пристосуватися до нових умов роботи системи травлення. В результаті цього процесу можуть виникати певні зміни та бути деякі побічні ефекти.

Один із таких ефектів – зміна травного процесу в організмі. Жовч, яка раніше зберігалася в міхурі і виділялася за потреби, тепер надходить безпосередньо з печінки в кишечник. Це може призвести до зміни консистенції калу, а також викликати відчуття розладу шлунка та появу діареї у деяких пацієнтів.

Крім того, видалення жовчного міхура може вплинути на травлення жирів. Відсутність міхура може ускладнювати нормальне травлення та засвоєння жирових компонентів їжі, що може призвести до нестачі вітамінів та інших поживних речовин. У зв'язку з цим пацієнтам, яким було видалено жовчний міхур, рекомендується дотримуватись особливої ​​дієти, що містить харчові продукти, багаті на легкозасвоювані жири.

Що відбувається з організмом
1Видаляється жовчний міхур
2Зменшується здатність зберігати жовч та концентрувати її
3Жовч безперервно надходить у кишечник
4Травлення жирів стає менш ефективним
5Можливе підвищення рівня жирних кислот та поганого холестерину в крові.
6Може виникнути постійне почуття ситості або відсутність апетиту.
7Можуть виникнути проблеми із травленням та неперетравлені частини їжі можуть викликати запори
8Можливе збільшення кількості газів
9Може виникнути з 10-20% ймовірністю синдром постхолецистектомії – симптоми у вигляді болю в животі, здуття живота, проносу

Після видалення жовчного міхура порушується процес жовчного пасажу. Жовч тепер починає постійно стікати по жовчних протоках, розмір яких зазвичай значно збільшується.. Це важливий компенсаторний механізм. Загальна жовчна протока поступово перебирає роль віддаленого резервуара — жовчного пузыря.8 лют. 2022 р.

Що змінюється в організмі людини після видалення жовчного міхура?

Після видалення жовчного міхура, печінка продовжить виділяти жовч, але накопичуватися їй буде ніде: організм не зможе ефективно перетравлювати жирну їжу. Через три-чотири місяці печінка перебудується і почне виділяти жовч порційно.

Які органи страждають після видалення жовчного міхура?

Після видалення жовчного міхура жовч стає менш концентрованою і безперервно надходить у кишечник, де має подразнюючу дію, порушуючи функцію всього кишечника, викликаючи діарею/запори/дисбактеріоз.

Як впливає здоров'я видалення жовчного міхура?

Це гематоми, сероми, запалення – сумарно в районі 5%, найчастіше не вимагають ніякого особливого лікування, не кажучи вже про повторні операції. Серйозних ускладнень під час операції, за великим рахунком, чотири – це кровотеча, травма жовчних проток, тромбоемболія легеневої артерії та резидуальний холедохолітіаз.