Як вибрати човен, яким можна керувати без прав

Управління човном – захоплююче заняття, яке дозволяє насолодитися природою та відкритими водними просторами. Але що робити, якщо у вас немає прав на керування судном? Існують види човнів, якими можна маневрувати без спеціального посвідчення.

Однією з найпопулярніших і доступних для керування без прав є надувний човен. Це легкий та зручний тип судна, який виготовляється із щільної тканини, призначеної для герметизації. Завдяки надувному днищу і стабільній конструкції, такий човен має відмінну маневреність і стійкість на воді.

Ще одним варіантом є гребний човен. Такі човни не вимагають спеціальних навичок керування, тому їх можна використовувати без відповідних прав. Гребні човни зазвичай компактні та легко маневруються. Однак необхідно пам'ятати про правила безпеки і вміти правильно використовувати весло, щоб уникнути нещасних випадків.

Тип човнаДовжина човнамаксимальна швидкістьТип управління
Каякдо 5 метрів3 вузлаВеслами
Каноедо 6 метрів3 вузлаВеслами
Гумовий човендо 5 метрів5 вузлівВеслами або мотором до 10 л.
Човен пластиковийдо 6 метрів10 вузлівМотором до 10 л.
Гребна ялинадо 3 метрів3 вузлаВеслами

У законодавстві України однозначно визначено, що реєстрація потрібна всім маломірних судів, довжина яких перевищує 2,5 м з валовою місткістю менше 80 од. Тобто, легкі надувні човни ПВХ та гребні надувні човни ПВХ до 250 см реєстрації не вимагають.29 жовт. 2019 р.

Чи можна керувати човном без прав?

Зазначені статті КоАП якраз і регламентують наявність посвідчення на право управління судном та санкції за його відсутність. Тобто якщо у вас двигун потужністю до 8 кВт (10.88 л. с.) включно і човен масою до 200 кг (не плутаємо з вантажопідйомністю), то права водія не потрібні.

Який човен не потребує реєстрації?

Таким чином, згідно із законодавством, човен вагою до 200 кг (усі надувні ПВХ човни важать набагато менше) не потрібно реєструвати в ГІМС, якщо на ньому не встановлений двигун потужністю більше 8 кВт (10 л. с.).

Які човни не потребують реєстрації в Україні?

Реєстрація човнів в Україні

  • човен довше 4 метрів – реєструється
  • човен з двигуном потужнішим за 12 кВт – реєструється, незалежно від її довжини
  • човен до 4 метрів включно з мотором до 12 кВт включно не реєструється

У якому разі потрібні права на моторний човен?

Права на човен з мотором потрібні, якщо його потужність більша за 10,88 кінської сили, а також коли судно важить від 200 кілограмів. Для цього доведеться пройти довгий шлях. У різних випадках це триває від 2 до 6 місяців.