Які прикраси використовують у Японії на Новий рік: традиції та символіка

Японія – країна з унікальною та багатою культурою, яка проявляється у багатьох аспектах життя. Одне з найяскравіших і найзначніших свят у Японії – Новий рік, або "О-Сьоґацу". Дуже цікаво відзначити, що японський Новий рік відзначається не того дня, що і в Росії і більшості країн світу. У Японії настання Нового року пов'язане з настанням весняного сезону. Це свято супроводжується безліччю традицій та звичаїв, включаючи особливу традицію прикраси будинків та міських вулиць.

Однією з найвідоміших та найяскравіших традицій, пов'язаних з Новим роком у Японії, є прикраса будинків та території перед ними величезними барвистими побудовами з декоративної соломи та бамбука. Названі споруди називаються "кадомацу" і є символом приходу удачі та благополуччя на наступний рік. Кадомацу створюються спеціальним чином – вони містять різноманітні декоративні елементи, які мають особливе значення та символізують різні аспекти життя.

Основними елементами прикраси кадомацу є зелені гілки дерев, сукуленти та цибулини, які символізують довголіття та відродження природи. Прикраса кадомацу також включає кільця, зроблені з бамбука або шестикутних форм, на яких наносяться різні зображення і символи життя та удачі. Кадомацу встановлюють перед будинком або у дворі і наступний рік відзначають зустріччю на вулицях та сімейними урочистостями.

Що прикрашають на Новий рік у Японії
ПрикрасаОпис
ДарумаКруглі фігурки, що символізують силу волі та досягнення цілей
КадомацуГілки сосни та кунжуту, що вивішуються на вході в будинок для заклику удачі
КожедзикиКольорові завіси з паперу, що вішаються на вході до будинку для відлякування злих духів
Такасаго ДоріГірлянди з кольорових паперових пакунків, що символізують здоров'я та процвітання
КомбуМорські водорості, що вішаються на вході до будинку для залучення удачі та безпеки
ШименаваОсобливі вузли з мотузки, які вішаються на вході до будинку для відрази бід і залучення щастя

У Японії у свято Нового Року будинок прикрашають гілочками трьох дерев – бамбука, сосни та сливи. Сосна символізує побажання довголіття, зливу – допомоги для господарів будинку, а бамбук – для здорового зростання дітей у будинку. Новий рік у Японії вважається найбільшим святом і триває кілька днів.

Що одягають японці на Новий рік?

Під Новий рік японці прикрашають не тільки своє житло, а й упорядковують себе, одягають святкове кімоно. Діти до 12 років мають зустрічати Новий рік у новому, жодного разу не ношеному одязі. Найважливіший передноворічний ритуал – розсилка новорічних вітальних листівок нэнгадзе (яп. 年賀状).

Що роблять на Новий рік у Японії?

На Новий рік прийнято грати у традиційні новорічні ігри. Наприклад, ханецукі — гра у волан, сугороку — настільна гра в кістки з пересувними фішками, ута-гарута — новорічні карти з віршами хякунін ісю, запуск повітряних зміїв і дзиґ.

Що вішають на ялинку у Японії?

Кадомацу виготовляється із сосни, бамбука або папороті, перев'язаних солом'яною мотузкою. Таку "ялинку" виставляють, як правило, на вулиці перед входом до будинку, вважається, що таким чином схвалюється божество Нового року.